Som mange af jer nok har en lille fornemmelse af, så er min neglelak samling noget af det, der har nemmest ved at vokse hjemme hos mig. Og tænkte at det vist er ved at være noget tid siden, at jeg sidst har ajour ført min samling på bloggen.
Jeg elsker at have neglelak på, og føler mig egentlig nøgen uden. Min samling består af godt og vel 76 forskellig farvede lakker og forneden er lige et hulter-til-bulter billede.
Og så i lidt mere orden :)
Min største svaghed er klart Chanel. Og er også kommet op på en samling af 28 stk derfra. Synes at de formår at lave de pæneste og lækreste farver og ingen kan komme op på siden af dem. Og hvergang der kommer nye farver, falder jeg i med begge ben. Har allerede luret farverne der kommer i uge 15 og 20, og de er altså fine!
Derudover har jeg selvfølgelig også nogle Essie lakker. Og lige som alle andre er jeg også fan af deres lakker og kvalitet.
ELF har jeg selvfølgelig også. Elsker at prisen hedder 13 kroner pr. stk og så er de bare super nemme at ligge. Og så har de nogle farver, som jeg ikke synes man kan finde andre steder.
Og sidst lidt blandet bolscher fra lidt forskellige steder. Der ligger en negleklinik på Søborghovedgade (har nævnt den kort her), de har mange forskellige farver og så koster en lak kun omkring 40-50 kroner. Så der er de fleste af dem købt.
Man kan vist godt fornemme at det er de røde farver, der går mest igen :)
Hvordan ser jeres neglelak samling ud?
Husk at deltage i konkurrencen om 500 kroner til spartoo lige her :)





Wow for en samling, du har jo virkelig en neglelak til hver en anledning. :)
Hihi ja tror sagtens at en hver lejlighed, kan der findes en lak til :)
Uhhh, hvor har du mange fine farver. Jeg er også fuldstændig forelsket i neglelak og føler mig, ligesom dig, nærmest nøgen uden!
Tak Tina :) Ja det er helt forfærdeligt, så meget magt sådan lakker kan have :)
Hold da op en lækker samling – jeg har faktisk taget billeder af min lakker også til et lignende indlæg. Kan dog allerede nu afsløre at min chanelsamling er mega misundelig på din :D
Tak Malsen :) Hihi ja har nogle stykker fra Chanel :) Glæder mig til at se dit indlæg og se hvordan du har taget dine billeder, synes selv at det var svært, så det blev lidt kedeligt synes jeg.
Wow sikke en samling Ida!! Jeg forstå godt din svaghed for neglelakker, vi deler den ;)
Og din Chanel samling er meget imponerende, den kan jeg slet ikke hamle op med ;)
Tak :) Hihi ja de fornår at lade sig forføre ;) Hihi tak, er også helt vildt med de lakker :)
Wauw hvor har du mange. Jeg ville elske at eje hele din Chanel samling. SÅ mange skønne farver :)
/Stine
Tak Stine, er også rigtig glad for hver og en af dem :)
Jubiii…endelig nyt billede af den alt for seje samling – du og den er imponerende :) Vil du afsløre hvor du lurer de nye farver henne?
Hihi tak søde :D Det er den søde dame i Magasin, hun havde dem hjemme på prøve og så var hun så sød at vise dem til mig. EN af dem der kommer vil du være helt vild med. Det er en støvet-overlak – den ser bare så flot ud :)
Og jeg troede, at min samling var stor med de 40 neglelakker jeg har, men den virker ret sølle i forhold til din!
Fantastiske farver :-)
♥ Camilla
Scent of Fashion
Hihi 40 er også en stor samling :) Tak Camilla :)
Åhh Ida, sikke en imponerende samling. Især alle dine Chanel lakker – hvor er jeg dog misundelig :-)
Tak søde Nanna, er også selv glad for dem alle :)
Hold nu op en samling hva! Er svært imponeret over dine Chanel lakker ih dem gad jeg godt have!! :) Jeg har lige ryddet op i mine lakker, så der er ikke mange tilbage nu. Elf deler jeg ikke begejstringen for. Synes de er elendige, men måske har jeg bare været uheldig. Chanel og Essie kan jeg godt lide, mest fordi de holder så længe (og de begge laver flotte farver!), men Gosh kan jeg faktisk også rigtig godt lide :)
Tak Charlotte :) ER ked af, at du har haft dårlige oplevelser med ELF. Jeg synes selv rigtig godt om dem. Gosh har jeg ingen fra.
ej hvor er det vildt , Ida! haha :D
Hihi tak Louise ;)
Du har godt nok mange lakker!!!
Ja har nogle stykker :)
Ih, du har så mange flotte – og dyre ;-)
Men nu fandt vi da ud af, at jeg også har mange :-) 56 stk?
Hihi ja tør slet ikke regne den fulde pris ud, men nu er jeg heldigvis også glad for dem alle :)
Ja du har også mange og mange fine :)
Sikken kæmpe samlig neglelakker! Og jeg troede at jeg havde amnge, næ nej! Jeg er vildt med alle de fine farver du har! :)
Knus fra Marie
http://www.nemesisbabe.dk
Hihi Tak MArie :) Jeg er også glad for hver og en ;)
WOW det er det eneste jeg kan tænke nu hehehehe :) Du har så mange!!!
Hihi ja de er ved at fylde lidt på matriklen ;)
Jamen det er da helt vildt…. det er jo lige før du kan åbne en butik :)
Men det ser da herre fedt ud, når de sådan ligger tilfældigt….. Spredt ud over det hele :)
Haha ja det kunne jeg måske :) Ja det billede synes jeg også er ret cool :)