Nyt fra Mango

Det er godt nok længe siden at jeg sidst har sat mine ben i en Mango. Ved rent faktisk slet ikke hvor de ligger henne. Men da hende her for noget tid siden bloggede som Mango og deres nyt ting på online shoppen, blev jeg hurtig vild med mange af tingene og var hurtigt til at gå ind og ligge i kurven og videre til betalingen.

I kurven kom tre ting.

Er helt vild med den gule tee, og den har også allerede været på to gange. Den blå skjorte synes jeg, vil være så fin til sommer. Løst hængende og med shorts og så med den så meget savnet sommerglød på kroppen.

Jakken synes jeg bare er fin, pæn og alt muligt! Den er desværre lidt meget for stor. Så den må retur. Skal dog lige finde ud af hvordan det gøres rigtigt. Og så tænker jeg at bestille den i en størrelse mindre, for fin.. ja det er den altså!

Hvordan er jeres erfaringer med Mango og deres tøj?

 

Husk at deltage i konkurrencen om 500 kroner til spartoo lige her :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

20 kommentarer

  1. Åh ja, de har bare så mange fine ting. Tror også snart jeg skal ind og lure lidt på deres shop. Det er efterhånden længe siden :-)

    Jakken er bare SÅ fin! Håber du får fingrene i den rigtige størrelse.

    • Ja jeg blev også helt overrasket over, hvor pæne ting der var derinde. Ja håber også jeg får kigget på returneringen :)

  2. I overskriften står der Zara ;-) Der er nogle flotte farver, og jakken er bare perfekt. Håber du snart kan få den i en mindre størrelse :-) Jeg lavede også et indlæg om Mango i januar med en masse fede ting derfra :-)

  3. Louise

    det er nogle fine ting du har fundet :)
    Jeg har faktisk ikke rigtig noget fra mango. Kan bedre lide Zara.

  4. Jeg er vild med den gule :) Man bliver i helt godt humør af at se på den :)

    Jeg ved faktisk ikke hvor der ligger en Mango her i Danmark (?), men har flere gange luret på deres webshop og jeg synes især deres sommer kollektioner er så fine. :)

    • Ja elsker den gule :) JEg ved heller ikke hvor der ligger en. Synes at der lå en på strøget, men kunne ikke finde den , da jeg var derinde for en uges tid siden. Hmm…! :)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.