Dior Iconic

Når det kommer til mascara, så har jeg gennem de sidste år, været en chanel pige. Har ikke haft andet end positive oplevelser. Men under min ferie lånte jeg Helenes mascara fra Dior. (Kan huske da jeg var mindre og bruge Dior show, den klumpede og jeg forstår slet ikke hvorfor jeg købte den igen og igen og igen).
Den Helene bruger hedder Dior Iconic, og jeg må indrømme at jeg synes at mine vipper bliver utrolig flotte med den. Den klumper på ingen måde og den formår at sprede vipperne og bøje dem.

Fik tager nær billede af mine øjene, så I kan se resultatet :)

 Og lige et billede af selve mascaraen.Kender I Dior Iconic og hvad er jeres vurdering af den? Eller hvilken mascara er jeres yndlings?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

40 kommentarer

  1. Pixelerede finurligheder...

    Misundelig!!! Gal du har pæne vipper :) Jeg har brugt Dior Show i mange år, men efter jeg droppede makeup, som testede på dyr, har jeg måtte opgive min yndlingsmascara fram fra en Estée Lauder, den er også godt, men jeg får altså ikke sådan nogle labre vipper :(

  2. Jeg elsker Dior Iconic, den er helt klart min yndlings! Desværre er den lidt til den dyre side, så det er ikke den, jeg bruger p.t. Men den står altid på ønskesedlen, og det er den, jeg køber, når jeg har lidt ekstra penge.

  3. signe

    Min favorit er one by one fra maybelline – jeg køber generelt sjældent make-up i den dyrere ende, så jeg kender ikke dior mascara’erne :-)

  4. Jeg shopper lidt rundt og prøver forskellige… således har jeg nu Dior Show, Clinique, Max Factor og en Lancome, men dine vipper er da helt fantastiske sammen med den der Dior ;-)

  5. Jeg sværger til MaxFactors Masterpiece Max, og selvom jeg efterhånden har prøvet en del forskellige, så ender jeg altid med at gå tilbage til den. Men hold nu op, nogle flotte vipper du har sammen med Dior! :)

  6. Jadore blog

    Det er min yndlingsmascara :) Lige siden jeg fik den i gave for et par år siden så har jeg holdt fast i den som min mascara :)

  7. Jeg stadig ikke fundet den 100 % perfekte mascara. Jeg har fra naturens side af pænt lange vipper, men jeg ville til gengæld gerne have at de så lidt tykkere ud. Og synes det er svært at finde en mascara der kan dét uden at den samtidig enten klumper eller også samtidig gør vipperne meget længere, så det bliver alt for meget. :S

  8. Den bruger jeg faktisk også! Den var på tilbud, på et tidspunkt hvor jeg var ude at rejse, så købte to stk. Behøver jeg at sige, at jeg bestemt ikke har fortrudt det?

  9. Sussi

    Wow, hvor er det vildt flot altså! Får jo lyst til at skynde mig afsted efter selvsamme mascara. Du har vildt smukke vipper!:) Hold nu op, hvor skal den bare på ønskelisten!:)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.