Ønske listen

Efter at have læst om Trine og Idas fokus på deres perfekte garderobe, har jeg virkelig fået mange ting sat igang i hovedet og selv tænkt over, hvor meget jeg har i mit skab som jeg egentlig sjældent går med og egentlig ikke har brugfor. Og jeg husker heller ikke hvornår jeg sidst har kunne lukke mit klædeskab..

Der er virkelig sat mange ting gang i mit hovedet og jeg har allerede fået fyldt en kampe kasse på loftet og mangler jeg det ikke inden for de næste 6 måneder, så ryger det på genbrug.

Derudover har jeg lavet en liste over de ting som jeg gerne vil have og alt andet skal virkelig vendes inde i mit hovedet.

På nuværende tidspunkt er der følgende på min liste:

Pæn strik fra Ralph Lauren

Sorte Ballerinaer

Chanel 2.55

Mørkeblå cardigan

Sort og hvid silkeskjorte

Et par pæne hyggebukser som jeg også vil kunne have på udendøre.

Derudover er der også en buksedragt, Hermés armbånd og en pelsvest på listen.

 

Alle tingene er dog ikke et mål for 2014, men noget som jeg gerne vil have tilført til min garderobe. Så om det bliver i 2014 eller senere går nok – det er nok mest Chanellen jeg tænker på :)

Pt. er der altså 9 ting på listen, men idet at det er et helt nyt projekt for mig, kan der stadig komme mere på listen. Men det er dejligt med en start og få lidt ned sort på hvid :) Og så har jeg allerede gjort lidt udsalgs shopping, og det har jeg også tænkt på om det skulle byttes, men det er jeg kommet frem til at beholde.

Husk min give away, hvor I har mulighed for at vinde god solcreme og et badehåndklæde fra med Hotel.com – find den her :)  

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 kommentarer

  1. Altså du behøver da ikke smide den kasse til genbrug ;-) Du kan da bare lave dig sådan en tictailshop eller lave noget tøj-bytte-tøjsalg-loppemarked med en veninde eller noget???

    Evt. sælge det på TS???

  2. Ida / Fashionlab

    Hvor er det sejt, at du kaster dig ud i det Ida!! Jeg håber, du bliver glad for strategien, og at den kan hjælpe dig! :)
    Jeg glæder mig i hvert fald til at følge med i projektet!

    Tak for dit link :)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.