



Nu er det også kun ved at være 7 år siden at jeg flyttede ind i min lejlighed, og først nu har jeg fået nogle hylder og plakater op på væggene – nogle ville sige på tide ;)
Det er dog ikke fordi at jeg aldrig har haft noget oppe. Østerbro og Danmark har da præget martriklen. Men efter jeg flyttede rundt i stuen tilbage i November, har der bare været lidt kedeligt og bart på væggene og jeg tænkte at der skulle ske noget nyt. Og som I nok alle er klar over, så er poster land stor og der findes et hav af både design og webshops.
Jeg selv er blevet ret vild med Desenio – en hjemmeside som har et kæmpe udvalg af plakater, indenfor en hver art. Jeg kunne have bestilt næsten hele deres hjemmeside hjem, men jeg holdt mig dog i skindet og nøjedes med et mindre udvalg til at starte med. Har dog allerede set på flere som skal sendes min vej. Men indtil videre, så hænger Triangles og Triangles blue på væggen ved sofaen og den søde fugle plakat står ovenover sofaen på min nye hylde fra Bolia – den passer rigtig godt ind sammen med min ugle pude fra ByNord og uglen som hænger på min Bestlite lampe. Over mit spisebord har jeg fået Eiffeltårnet (en plakat, som jeg har kigget på længe og som endelig er min), sammen med den fineste fjer. Sidste plakat i denne omgang er en fin plante, som er kommet op over mit fjernsyn. Jeg har altid haft en idé om, at der ikke skal hænge plakater, billeder mm over fjernsynet, men synes faktisk at det fungerer meget godt, idet størrelsen kun er 21×30 cm.
‘
Hvad Har I hængende på væggene hjemme hos jer?
‘
Hvor er de fine :D <3
Tak Liselotte. Jeg er også meget glad for dem :)
Har du ikke haft noget på væggene i 7 år? Det var da alligevel vildt :D
Men det ser nu rigtig godt med lidt hylder og plakater. Jeg kan især godt lide de to der hænger ved siden af sofaen :)
Hihi jo, men ikke hylder :)
Tak Isabella, det er dejligt at du kan lide dem :)
De er vildt flotte :-)
Tak :)
Super fine plakater :D
Jeg elsker den hjemmeside altså!!
http://camillajulie.looklab.dk/
Me to. Jeg kunne købe mig helt fattig :)
Det ser rigtig godt ud :)
Jeg er vild med din lampe!
Jeg har lidt blandet hængende derhjemme, mest fashionplakater som chanel osv..
Tak Stephanie :) Lampen er snart ved at være en gammel ven af familien ;)
Så fine deltajer og billeder. Jeg har blandt andet Vee Speers og ilovemytype plakater herhjemme :-)
Vee Speers kender jeg ikke. Den må jeg lige google :)
Så fine plakater…
Jeg er vild med dem med trekanterne. Hjemme hos os har vi billeder på væggene. Altså rigtige billeder for min mand er overhovedet ikke til andet.
Det lyder også hyggeligt, med rigtig billeder. Kan tænke mig at mange af dem er af Julie :)