Outfit 2016 #11

IMG_8279 IMG_8289Top Vero Moda Bukser FiveUnits | Støvletter Casual Attitude | Solbriller Chanel |

Outfit fra onsdag i den forgangende uge, hvor jeg var ude og spise med mit arbejde i forbindelse med DiningWeek. Vi var på PS Bar og det var smadder smadder hyggeligt og vi endte på bar efterfølgende. Kan godt huske at jeg var noget stram i betrækket dagen derpå. Men de er virkelig noget af det bedsteste selskab jeg kan tænke mig.

Toppen er ny og fra Vero Moda. Så den en onsdag da jeg var på vej til engelsk og på turen hjem, måtte jeg lige ind og prøve den. Det er lidt svært at se, men den har en lille krave, hvilket jeg synes gør, at den er rigtig brugbar til både privat og arbejds brug.

Idag har jeg en sleepover date, med aftensmad og det hele. Er lidt ude i, at vi skal prøve at eksperimentere i det der palæo univers, til aftensmaden – har I nogle gode opskrifter I kan anbefale?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 kommentarer

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.