Så er min kasse med gaver snart ved at være godt tom og bunden kan nu ses.
D. 20. Stod på en æske KinderÆg – nok C’s og min egen lille joke :) Men dem har vi godt nok spist mange af og tror snart at det meste af RIO samlingen står på hylden.
D. 21. fik jeg en gris som julepynt. Og også denne er der en tanke bag. Da jeg var lille tog mine forældre min lillebror og jeg med på bondegårdsferie, hvor jeg fodre små grise med mælk fra sutteflasker. Det må have sat sit spor i mig, for den dag idag ser jeg grise som kæledyr og spiser derfor ikke svinekød. – Lyder jeg helt gak??
*** Følg mig på facebook her, eller blogloving her ***

Årh, jeg kan ikke huske hvornår jeg sidst har fået Kinder æg! Det er jo virkelig dårlig chokolade, der mest smager af plasticen legetøjet er i , men det er jo virkelig godt!
Og kan du ikke bestemme dig med designet? Hehe. Ej jeg kan rigtig godt lide det og de lilla-ish farver :)
Kinder æg smager godt :-)
Nej Hihi kan ikke rigtig bestemme mig men tak Stina :-)
Sådan nogle søde og betænksomme gave :-) Nej, det lyder bestemt ikke gak sødeste :-) Men jeg skal SÅ meget spise flæsesteg (og and) i morgen, haps! :-) Hvor er dit nye design pænt :-)
Hihi :-) Tak søde, det er dog ikke det færdige resultat.