I sidste uge modtog jeg månedens produkter fra Yves Rocher. Det var længe siden jeg havde lade mig teste dem, og da de ikke var kommet, skrev jeg til dem og de var søde at sende produkterne på ny.
Jeg modtog dem som ovenfor nævnt, i sidste uge. Min veninde og jeg gjorde brug af dem i lørdags, hvor vi skulle til 25 års fødselsdag. Stregen er god og sidder godt. Den er nemmest at bruge under øjet og noget sværrer at påføre oven på øjenlåget.
Nu synes jeg at pensler er meget vigtige for makeup´en. Den skal bare være god og bruge venlig. Denne fra Yves Roher, synes jeg var ganske udemærket. Den var lidt stor i det til formålet, men bruges det kan den :)
Hvis I vil læse mere om produkterne kan det gøres via følgende links:
Øjenskyggerne http://www.yves-rocher.dk/control/makeup/ojenskygge/lost-perlemorsglans/?cm_mmc=NA-_-DK-_-BL-_-12
Streg http://www.yves-rocher.dk/control/makeup/ojenkontur/cremeojenpen/?cm_mmc=NA-_-DK-_-BL-_-12
Pensel http://www.yves-rocher.dk/control/makeup/tilbehor/ojenskyggepensel/?cm_mmc=NA-_-DK-_-BL-_-12
*** Sponsoreret indlæg ***

Godt a du endelig fik det :-)
Ja skrev til dem, at jeg ikke havde modtaget det og så kom det kort efter :)