Med to om halsen

I onsdags havde jeg besluttet at jeg ville have mit hvide hasterklæde med sorte stjerner på. Men da jeg ville tage det om halsen, spottede jeg mig røde halsterklæde med sorte stjerner. Og så kom jeg jo i tvivl. Det ville jo fungere, om jeg tog enten det ene, eller det andet på.. What to do..??

Den endte med at begge kom rundt om halsen, så slap jeg for at beslutte mig og så dobbelt op på farve og varme om halsen – god beslutning :)

Ved ikke hvorfor jeg ikke tidligere for tænkt over, at man kan tage flere halsterklæder på. Og hvorfor jeg først tænker over det nu, hvor vinteren (ifølge månederne) er ovre.. Hmm..!? Men bedre sent end aldrig :)

Idag er det fredag og det er skønt. Har haft nogle lange arbejdsdage de sidste dage, så glæder mig til at sove længe i morgen og om aften står den på hygge med to veninder :)

Håber at I får en dejlig fredag <3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 kommentarer

  1. Maja

    Sikke en fin blog! Den vil jeg helt sikkert følge :-)

    Håber du vil tage et kig forbi min blog.

    majajordal.blogspot.com

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.