Hvad tænker I når I hører ordet Buffalo? Jeg ved godt hvad jeg tænker. Jeg tænker på mig som poptøs. Fuglerede i hele håret – også når jeg skulle i skole..! Og en masse gode sodavands fester.
Men buffalo er rent faktisk begyndt at lave en super pæne sko.Prøv selv at se disse ballerinaer, som jeg har fundet. Synes selv at de er utrolig fine og kan godt lide at de er to delt i to forskellige farver, for lige at give dem lidt spil.
Udover de fine ballerinaer, så laver de også andre former for sko.
Hvad synes I om dem og hvad tænker I når I hører ordet Buffalo?
*** Sponsoreret indlæg ***


Tænker techno tramper tøs :D Jeg var niiiice i mine buffalo, haha.. Eller det synes jeg hvert fald, at jeg var dengang ;) Savner dem lidt, når jeg ser andre bloggere løbe rundt i deres.. :) De eneste hæle jeg har kunne leve i konstant ;)
HAHA ja lige præcis ;)
Synes godt nok at der ligger noget af en forbandelse over Buffalo, men jeg synes at ballerinaerne er fine. :)
Hihi kan så godt følge din tankegang. Men synes virkelig at de er begyndt at lave nogle fine sko – og nemligg pærligt ballerinaerne :)
De laver nemlig nogle rigtig flotte sko nu, men som du siger tænker jeg også bare på mig selv tilbage i 7-9 klasse, med kæmpe høje Buffalos og alt for stort hår :p
Haha ja lige præcis. Det var gode tider hehe :)
De der ballerinaer er ikke nye. Jeg har nemlig kigget på dem i Riis Sko flere gange over flere år. De er så pæne.
Oki. Jeg har ikke set dem før. Synes at de er super fine :)