Dagens 20.06.2012

Endnu et dagens :) Dette er fra i onsdag, hvor jeg var i gul på fusserne og i toppen (se lige bort fra plettet på trøjen – det er bare vand! ). Dejlig farve som jeg bliver helt glad af :)

Skoene er et af mine Rom køb og fra Mærket Primadonna. Er der nogle der ved om de forhandles i Danmark?

Efter job havde jeg en aftale med en veninde. Hun kom hjem til mig, hvor jeg havde lavet lidt sommersalat til os, med tun, æg og hytteost. Det er altså bare lækkert! Efterfølgende gik vi til Paradis is (årets første Paradis is for mit vedkommende). Det var godt :)

Så er det fredag og jeg har gode planer for weekenden. Det er jo Sankt Hans i morgen. Jeg skal til bål i Frederiksberg have med en veninde. Skal I også fejre Sankt Hans og hvor skal I se bål henne?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

18 kommentarer

  1. hvor ser du sød ud, hehe lidt ærgeligt der lige var en plet på blusen.. men hva faeen…
    og hvor ser den salat bare virklig god ud!

  2. Maden ser lækker ud:) Jeg har heller ikke fået Paradis i år, men det er nok mest fordi, der er andre alternativer jeg er mere til (selvom jeg da BESTEMT ikke ville sige nej til sådan én!;) )
    Jeg skal arbejde i morgen, plus jeg også bør læse til min eksamen, så jeg orker nok ikke noget Sankt Hans-gaøgl.

    Gul er en rigtig fin farve til dig:)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.