Som nævnt så er jeg i sommerhus i denne uge og nyder livet. Mine forældre har hele tre ugers ferie (29, 30 og 31).
Mens jeg har ligger på græsset og suget solens stråler til mig, har mine forældre arbejdet på højtryk. De har nemlig haft som projekt at male vores sommerhus fra gult til sort. Og resultatet (selvom de stadig mangler en del) er simpelthen bare så flot.
Mens min far går og maler har han taget nogle gamle biller i brug. På et tidspunkt da de lå indendøre på køkkenbordet, kunne jeg simpelthen ikke lade være med at prøve dem. Klæder de mig ikke bare godt ? :)
Og I skal de heller ikke snydes for at hilse på Anton, som er mit nye sovedyr, som Helene forærede mig forleden. Hun kender mig simpelthen for godt, og ved at han gik lide ind.
Hvad synes I om sommerhusets forandring, skulle det forblive gult, eller hælder I også mere til det sorte? Og Anton – er I også blevet forelskede ? ;)



Synes nu også det gule hus var fint, selvom jeg bedst kan lide det i sort :-) Din tosse, sikke nogle briller :-) Det var sødt sødt af Helene. Hvor er den sød :-) Hils dine forældre:-)
Ja er det ikke blevet flot i sort :)
HAHAHAHAHAH, hvor ser du sjov ud søde Ida ;)
Sjov?? Jeg er da hammer lækker haha ;)
Uh, det har da så sandelig pyntet gevaldigt på huset. Synes det er superflot det sorte. :)
Ja ikke :) Synes også selv at det er så meget pænere.
Jeg synes, at det er super fint i sort :) Men det havde da også sin charme i gult! Og sikke nogle briller, haha :D
Ja det er rigtig, men det være bare lidt mere svensk. Men det sorte er meget mere rigtig sommerhus agtigt :)
Wauw, hvor er det blevet flot! Og hvor ser du bare godt ud med de briller. xD
Hihi tak, synes også at de klæder mig utrolig godt ;)
Haha, elsker det billede med brillerne :-)
Jeg kan faktisk bedst li’ den sorte udgave af sommerhuset. Det passer på en eller anden måde bedre til det røde tag synes jeg. Og hvor er det egentlig snyd at dine forældre har et sommerhus ;-)
Hihi ja jeg er da hammer smækker ;)
Ja det synes jeg også og engentlig også alle andre der kommenterer på det, så det var et godt valgt af dem :)
Hahaha – fine briller ;-)
Sommerhuset ser super flot ud – det er på en måde mere sommerhus-agtigt i sort fordi det ser helt vildt hyggeligt ud når det sådan putter sig der foran de høje træer :-)
Ja lige præcis :) Det er simpelthen bare blevet så pænt :)
Hej Ida,
Du har vundet i min give away! Smut over på bloggen og se selv ;)
Tillykke og glade sommer-hilsner,
Marian
Fedt fedt fedt, har allerede skrevet dig en mail :)
Helt klart for sort ;)
Ved ikke lige helt med brillerne…. skal farmand ikke bare beholde dem?
;)
Haha tror at det var dem han gik med, den gang han mødte min mor, så de er vist ved at være en hel del år gamle efter hånden :)