*** Lettere billede tungt indlæg ***
Årh jeg har haft en skøn ferie. Ved slet ikke hvor jeg skal begynde henne. Men tænker at jeg starter med lidt random billeder og så kommer dagens og andet sådan lidt løbende.
Hver morgen startede jeg med en omelet og en masse skøn vandmelon.
Har nydt at ligge ved poolen og slappe af, mens standen var 75 meter derfra. Og at kunne komme hurtigt ned og blive kølet af i vandet.
Haft svært ved at bestemme mig for hvilken vin, maden skulle nydes med og na ja.. spist store stykker vandmelon.
Leget og hygget på diverse lejepladser.
Drukket godt med myntevand (drak næsten ikke andet), samt smagt danskvand med vandmelon smag.
Hoppet i poolen med tøj på og er blevet bedre og bedre for hver dag der gik.
Nydt så smukke udsigter fra toppe, strand og havne.
Og købt meget mere end planlagt, så jeg havde svært ved at lukke kufferten, den sidste dag.
Det var lidt ramdom fra min ferie – ladt blandede billede spam, som ikke rigtig har noget formål. Men som jeg alligevel ikke synes at I skal snydes for :)
Idag skal jeg ind og spise frokost med en sød veninde og have ordnet lidt mere praktisk.
Hvad er jeres planer for søndagen?
Årh, jeg savner det allerede! Og sikke en god fotograf ;)
Jeg mangler jobansøgninger og vasketøjet fra ferien – ikke den mest spændende søndag :)
Ja også jeg – tak mig tilbage!!!
hihi ja den bedste fotograf :D
Wow, hvor er det bare nogle skønne ferieglimt du viser:) Masser af vandmelon.. Det er helt efter mit hjerte;) Elsker altså bare vandmelon!:) Danskvand med vandmelonsmag lyder dog en smule.. tja.. underligt? Mon det smagte godt?:)
Og så er det altså dejligt at have dig hjemme igen:):)
Danskvanden med vandmelon var faktisk ganske godt, selvom det lyder lidt underligt :)
Ih, hvor ser det skønt ud :) – er meget misundelig, efter jeg nu de sidste to somre har måtte undvære sydens sol!
Min søndag går med noget så spændende som læsning inden studiestart i morgen!
Det var også bare så god en tur :)
Vandmelonen ser super moden og saftig ud! Åh, der er ikke noget bedre!
Fine feriebilleder med rigtig hyggelig stemning! :)
Ja elsker vandmelon :)
Elsker det her indlæg – hvor er det bare et fint overblik over din ferie og hvor ser du ud til at have nydt det :)
Hihi tak Malsen :) Ja du kan tro at det blev nydt, men kunne nu godt have brugt lidt flere dage.
Jeg savner ferie og varme nu! Hvor ser det skønt ud!! :) Hvorfor skulle du hoppe i poolen med tøj på? :)
Hihi undskyld ;)
Tror bare at vi synes at det var skægt at tage billeder af, at vi sprang i poolen med tøj på :)
Ej hvor ser det lækkert ud! Jeg trænger virkelig til ferie <3
Ja jeg savner det også allerede :(
Virkelig skønne ferie-billeder :-)
http://www.sofiescloset.dk
Tak Sofie :)
Haha, du er og bliver altså en tosse :-) Sikke nogle billeder ;-) Forstår heller ikke hvorfor man hopper i vandet med tøj på? :-) Og hvor er alle de is henne, som du lovede mig at spise? :-) Det ser bortset fra de tossede ting rigtig dejligt ud :-) Glæder mig til Marrakech :-) Måske du vil sove på værelse med mig?! ;-) <3
Hihi <3 Det var skægt at hoppe i vandet med tøj på :) Jeg fik faktisk kun spist to is :(
JA Jeg vil så gerne sove på værekse med dig <3
Ej det ser super skønt ud! :) Håber, det var ligeså fantastisk som det ser ud :)
Du kan tro at det var en god tur. Ih jeg kunne være blevet der en hel uge mere, hvis det skulle være :)
Åh, at købe for meget … Det er min største “frygt” når jeg selv skal af sted. Vi har dog allerede undersøgt muligheden for en ekstra kuffert og den ér en mulighed, hvis det går helt galt. Haha. Alternativt må jeg have tre tons håndbagage med (Seriøst, 2×10 kg?! WTF?!) så jeg håber det går.
Men ak … Ferie. Jeg kommer mere og mere i feriehumør jo mere folk fortæller om deres ferier – Og der er stadig 43 dage tilbage for mig. Suk. :/
Hihi Helene som jeg rejste med, havde heldig vis rigeligt med plads i sin kuffert, så der kom også lidt derned :)
Elsker masser af billeder :-)
Det ser ud til at du har haft det vidunderligt – skønt!
Ja så skøn skøn en tur :)
Iiih, hvor ville jeg bare godt ha været med :) det seer lækkert ud
Ja det var så lækkert! :)
Haha – hvorfor skulle du hoppe I med tøj på? :D Skønne billeder, jeg bliver helt i godt humør!
Hihi det ved jeg ikke, men det var skægt ;)
Haha, fantastisk gode billeder. Håber virkelig du har nydt ferien søde Ida :-)
Ja du kan tro at jeg har nydt det. Det har bare været så lækkert! :)