Dagens 05012013

Dagens fra i lørdags, hvor mín far havde fødselsdag. Hele (vores lille familie) var samlet til middag. Så det var en lørdag aften i rigtig dejligt selskab. Igår var jeg en tur i Magasin lige og få byttet de sidste julegaver og så fik jeg sørme også lige afrimet min fryser – hvilket vist nok også var tiltængt.

Trøjen er ny og fra mærket Soyaconcept. Kunne ikke modstå det farverige print og den orange detalje, og når den så var på udsalg, var det ren win win :)Idag starter en ny arbejdsuge og den er lidt anderledes for mig, da jeg er blevet spurgt om jeg ikke vil hjælpe nogle af de lidt højere hoveder på min arbejdsplads de næste 2,5 måned. Det glæder jeg mig så meget til. Ikke kun for jeg lov til at sidde med lidt mere kompliceret ting, jeg får også lært en masse nyt – og jeg elsker at lære :)

Har I nogle spændende planer for dagene ller ugen?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

26 kommentarer

  1. Den er super flot den top – elsker printet og farverne. Kan godt forstå at den kom med hjem. Det lyder spændende med de nye udfordringer på jobbet. Det er bare med at klø på. Min uge er vist bare helt almindelig, men her i januar skal jeg et smut til Holland med mit job, så det ser jeg frem til.

    • Tak søde Nanna :)
      Det lyder super fedt med en tur til Holland med jobbet – synes at du rejser meget med jobbet – det m¨bare være så lækkert :)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.