Fjällräven

Ja det er måske lidt sent at købe en vinterjakke. Men jeg har længe gerne ville have lige præcis denne model som hedder Nuuk Parka fra Fjällräven og den har desværre ikke været til at opsnuse i hverken farven eller den størrelse, som jeg skulle bruge.
Så da jeg igår spottede den hos fjeldogfritid, var jeg slet ikke itvivl om, at den skulle med hjem. Så nu skal jeg have dejlig varm jakke på resten af vinteren og de mange kommende :)Hvad synes I om min nye jakke? Er den ikke bare lækker? :)

 

Husk min give away om de fine øreringe fra Annlil.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

30 kommentarer

  1. SÅ er jeg tilbage :-) Hold k.. hvor har jeg savnet blogs :-)
    Det er så fin og lækker en jakke, den bliver du glad for :-) Fik din mor pengene tilbage for den anden, hun havde købt så?

  2. Den ser vildt lækker ud! Og det er da helt perfekt at du har fundet den nu, hvor vinteren og sneen er tilbage på fuldt blus igen.

  3. super fed! jeg har også tænkt på at købe vinterjakke fra det mærke.. men sidste vinter købte jeg en dyr vinter jakke fra day, så den skal vist lige slides op først.

  4. Stephanie

    Nice, gotta love Fjällräven, right!? Ihh, det er virkelig svært for mig ikke selv at gå ind og bestille én nu. :) Skulle have fået den i julegave som håbet :) Men nice er den i hvert fald da !

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.