Two Years ago

Her de sidste par dage, er jeg virkelig begyndt at længes efter sol, sommer og varme. Og efter vi har fundet ud af, at det igen bliver minus grader, så er længsel ikke blevet mindre.
Derfor har jeg på det sidste tænkt to år tilbage, hvor jeg i lige netop denne uge, var i Sharm El Sheik. Der var sol, der var varm og det var bare dejligt. Og det er helt sikkert at jeg skal igen en vinter. Det var en helt underlig fornemmelse at lette fra Danmark i snestorm og lande i solen med varme og igen uden efter komme hjem til Danmark i snestorm..Er det kun mig der er begyndt at savne sommeren helt vildt, eller er I også godt igang med at trænge til sol og sommer igen?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

38 kommentarer

  1. Pixelerede finurligheder...

    Jeg plejer ikke at være sommer-pige, som min ven R. kalder det. Men jeg længes sgu lidt efter hyggen ved at det er varmt, og man kan sidde udenfor at grille osv. :)

  2. Katrine Pedersen

    Har det på præcis samme måde. Kunne virkelig ikke være mere enig :-)
    Ser frem til det bliver sommer big time!
    Og fine billeder, det ser dejligt ud.

    Og btw tak for kommentaren på min blog, sætter jeg pris på!

    Kig gerne forbi igen:
    http://katrinelionett.blogspot.com/

  3. Sussi

    Åh altså, det ser bare super super skønt ud, Ida!:) Jeg længes i den grad efter sol og varme.. Glæder mig til at slippe for alt det overtøj! også på mine piger. Det hele er bare sjovere og nemmere uden termotøj, flyverdragter, vanter, tørklæder, elefanthuer af og på igen og igen ;-)

  4. Nicoline Berthy

    Fantastiske billeder, jeg drømmer også om sol og sommer lige for tiden og ville bestemt ikke sige nej tak til en uges ferie i syden hvis der var nogle der spurgte. ;)

  5. Valentina

    Normalt savner jeg ikke sommeren, fordi så bliver vinteren virkelig lang… Men lige nu er jeg super træt af, at det er så KATTENS mørkt konstant. Glæder mig til lysere dage. :)

    • Det er faktisk en god teori. Men ih jeg kunne nu godt bruge noget varme. Men synes faktisk at det er begyndt at blive lysere i vejret.

  6. Milana - TastyPrettyThings

    Jeg glæder mig helt vildt til at det bliver forår!! Så jeg kan bruge solbriller og tynde jakker og pæne sko :P

  7. Jeg har det egentlig ok med vinter endnu…. men jeg har jo heller ikke overstået skiferien endnu…
    Når jeg kommer hjem fra den – ved jeg, at jeg begynder at se frem mod sommer og sol :-)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.