Today I would love to wear

Når vejrguderne ikke er med os og lover høj sol og dejlige varme grader, så ville jeg ikke have noget imod, at have dette outfit hængende i skabet.
Hvide jeans er et must for mig i sommer månederne og synes at de passer godt sammen med en grå top som denne fra Selected og sammen med en rosa blazer, går det outfittet lidt mere feminimt. Og til det ville jeg hoppe i sorte ballerinaer og hvis den smukke og klassiske chanel nr. 2.55 hang i skabet, så er der slet ingen tvivl om, at den skulle over skulderne.

Dagen i dag skal bruges i sommerhus, hvor jeg skal læse og om aften skal mine forældre og jeg hjem til nogle af deres gode venner, hvor deres datter som er min gode veninde også er. Så vi skal hygge :)

Har I nogle spændende planer for denne lørdag?

 

Husk min give away, vedr  Olivias tryllesalve– find den her :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

20 kommentarer

  1. Ida / Fashionlab

    Hvor er det et dejligt og sommerligt outfit Ida! Det ville jeg også gerne iføre mig når jeg om lidt skal hjem til mine forældre :)

    Ha’ en dejlig weekend – Det lyder til at blive en god en af slagsen :)

    • Også jeg :) Men tror desværre at det ville have været lidt for kold :(
      Det lyder også så dejligt med en tur hjem til dine forældre :)

  2. Sussi

    Jubii, så er jeg tilbage for alvor – og endelig kan jeg også kommentere hos dig, sødeste Ida :-) Også tak for din email, som jeg først har læst i dag. Du er bare sød – og jeg har også savnet at følge med her. Puha, det er hårdt at undvære en computer!
    Jeg drømmer om en rosa blazer.. Havde ønsket mig en i fødselsdagsgave, men jeg fik en masse andet godt, så nu må jeg selv ud og kigge efter én :-) Hvide jeans har jeg dog fået, så sommeren kan bare komme an :-)

    • Wie det lyder så dejligt. Selv tak Sussi, jeg har tænkt sådan på dig/jer.
      Jeg glæder mig også til at kunne hoppe i mine hvide jeans.

  3. Amy Dyrholm Kristiansen

    Sender du ikke hele hjem til mig efter du har brugt det?! :P Elsker den blazer!

  4. Jeg gad også godt det sæt :-) Glæder mig til at tage mine lyse bukser i brug.
    Årh, jeg har siddet begravet med projekt hele dagen :-( Sidder stadig med det foran mig..

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.