Sorte støvler har længe været et hit i min verden. De passer til stort set det meste. Men der er også stor forskel på dem. Bare hælen i sig selv, kan gøre rigtig meget.
Jeg har derfor investeret i lidt forskellige par, så jeg altid har et par at tage på. Mine PintoDiBlu er perfekte til det afslappede look. Clarks er geniale til arbejde. De er så behagelige at have på. kan rende rundt i den en hel dag, uden at få ondt i fusserne. Og sidst men ikke mindst mine skønheder fra Betty London, som oftest kommer på, når jeg skal være lidt glam :)
Hvad med jer, er I også fan af de sorte støvletter og har flere forskellige par?
De er altså lækre! :)
Jeg har to par Chelsea Boots, fra Angulus og Mentor, som jeg ofte bruger til hverdag.
Derudover har jeg fire sorte par ankelstøvler med hæl; Acne Track, Acne Pistols, et par i oprevet ruskind fra Pavement og et par i ruskind fra Vagabond.
Noget jeg rigtig gerne vil eje er et par Biker Boots :)
Hold da op hvor har du mange Ida :)
Jeg købte et par Biker Boots fra Billi Bi forrige år – dem er jeg stadig fan af :)
The left one is definitely my favorite!
Thanks Valerie :)
Sorte er og bliver et hit og det er forståeligt.
Jeg har et par sorte chelsea fra TODS med de bedste såler ever. Dem sværger jeg til når det er regn og slud, der er de skabt til.
Ellers er jeg ret glad for mine Track fra Acne, pistols, og Alma sort og Alma beige. alle støvler virkelig gode at gå i.
Så har jeg et par booties i slangeskindpræget skind med spids snude og hæl. De har en god højde så dem kan jeg gå i hele dagen uden at få ondt. Det er vigtigt med fodtøj gider ikke dem som ikke er dejlige at have på.
Mine Isabel Marant sneakers er også ankelhøje og FANTATISKE. Så er det sagt, de går til jeans og nederdel og så vildt gode at have på, også til kbh´s brosten.
/Chau
De dersens Alma er jo bare så pæne!! Og de ser ud også ud til at være super at gå i – for ja det er så vigtigt !! :)
Må vist lige tjekke de der Marant Sneakers ud :)
Synes det er imponerende at du har så mange forskellige støvletter ;-)
Synes de er SÅ fine dem yderst til venstre…
Hihi det er vist ingenting, sammenlignet med nogle af de andre ;)
Elsker sorte støvler og bruger mine næsten hver dag!
Også jeg :)
Er helt vild med det første par! :-)
De er også gode :)
Det sidste par med den skrå lynlås er virkelig flotte!
Dem er jeg også rigtig glad for, og de er super rare at have på :)
Hvor er de bare lækre. Jeg selv har 2 par, men jeg kunne godt bruge mindst 1 par mere, haha ;)
Jeg så dig forresten i søndags i Illum. Tror du var på vej ned og handle, for du overhalede mig lige inden jeg kom til rulletrappen :)
Ej hvor skægt det kan sagtens passe. Jeg var lige nede og købe en vand inden jeg skulle mødes med en veninde.
Jeg havde lidt travlt, men øv du skal have sagt hej :)
Helt klart et must! Jeg kunne købe mig fattig i sort fodtøj!
Knus http://www.gittemary.com
Hihi me to :)
Rigtig fine støvler :-)
http://www.sarahskjoedt.dk
Tak Sarah :)