Sommerhus jeg savner dig!!

Ja nu er det snart ved at være tid til, at mine forældre skal op og åbne vores sommerhus til sommeren. Og jeg glæder mig – glæder mig som et lille barn til at komme derop og bare slappe af og nyde stilheden og brændeovnen.
Det er uden tvivl et af mine yndlings steder, og alt går bare helt automatisk ned i det laveste gear. Og jeg værdsætter hvert eneste minut jeg er der oppe.
Og de weekender hvor man tager afsted tidligt lørdag og kommer hjem sendt søndag, kan hurtigt føles som en lille ferie, selvom det kun er en weekend. – kan I fornemme at jeg er fan? :D

Nu er det desværre ikke alle som har et sommerhus, men heldigvis er der mange som har sommerhus man kan leje.
Synes faktisk at det er et super godt koncept og de har sommerhuse mange forskellige steder i Danmark og er noget som jeg sagtens kunne se mig selv bruge, hvis vi ikke havde et selv.

Er I også sommerhus fan, ligesom jeg er? :)

*** Indlægget er udarbejdet i samarbejde med Sommerhus-siden.dk ***

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 kommentarer

  1. Sanne

    Jeg er total sommerhusfan! Min mor har også et sommerhus ved Vesterhavet, og der er virkelig ikke noget bedre end en afslapningsweekend deroppe :-)

    • Ja det er virkelig også lækkert. Det er som om at have været på en lille mini ferie, når man har brugt en weekend deroppe :)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.