Med sommeren bliver den hvide farve mere og mere populær og jeg har derfor prøvet at sammensætte et outfit, som jeg godt kunne tænke mig at hoppe i og hvor det kun er den hvide farve der indgår.
Synes at skjorten fra ANGELA MELE MILANO er noget så pæn og den kan også undgere godt med et par bukser.
–
Hvad synes I om det hvide look?
–
Det er et meget lækkert sæt, og hvid er virkelig flot :-) Jeg kommer ikke selv til at hoppe i det. 1. Synes ikke jeg kan holdt hvidt pænt ret længe ad gangen. Så skal det være på neglelak/sandaler/accessories. 2. Jeg synes ikke, hvid sidder godt på min krop :-)
Jeg ville gerne kunne hoppe i det og tage tasken over skylderen :)
Det er virkelig nogle fine items, du har fundet søde Ida! Jeg er selv ret vild med det hvide look, og ville også ønske, at jeg havde meget mere hvidt hjemme i skabet :)
Også jeg. Men mit tøj i de hvide nuancer er desværre begrænset :(
Jeg elsker hvid, og ejer tonsvis af hvide sommerkjoler – nu kan de bruges igen, dog skal de hvide stænger liiige ha’ lidt mere farve – for ikke at blænde mine stakkels medmennesker!
Ih hvor lækker Anne Cathrine :) Hahaha ja det ser bare lidt bedre ud, når der er lidt kulør på benene ;)
Såååå lækkert sæt… Er vild med nederdelen, hvor er den fra????
Også jeg :) Nederdelen er fra Alexander McQueen til den lette sum af 6.260 DKK… :-/