Dagens tilbage fra sidste fredag, hvor dagen stod på job og efterfølgende en aftale med en veninde.
Jeg var endnu engang hoppet i mine Fine Units jeans. Må tilstå at jeg faktisk er lidt træt af dem, men mangler et par helt sorte jeans. Så indtil videre, så er det dem i skabet, som opfylder mine kriterier bedst.
Ved ikke helt hvorfor vi egentlig går så meget i sort, når vejret er så trist og mørkt på denne årstid… Det er lidt som om vi spejler os i vejret og lader også humøret afspejle.. Tænker lidt om man egentlig ikke burde gå mere i noget farverigt, som liver lidt op? – Ikke at jeg overhovedet er en frontrunner, eller kommer til det, men kan I følge min tanke gang?
Du ser super fin ud :) <3
/ Liselotte
Tak Liselotte :)
Jeg kan sagtens følge din tankegang, men det bliver nok heller ikke lige mig, der kaster mig ud i de vilde farver :-)
Nej det er sjovt som man er mere tilbøjelig til de mørke farver. Det er jo ellers nu de ville hjælpe rigtig på humøret.. Hmm..!
Jep, kan sagtens følge dig. Jeg prøver virkelig i år, at have lidt mere gang i farverne. Ellers kan jeg let komme til at ligne en som skal til begravelse!
Haha ja lige præcis. Heldigvis har jeg lidt mørke blåt, men det er jo stadig mørkt, men ligner dog ikke en som skal til begravelse ;)
Hvor ser du glad ud søde ;)
Tak Karina :)
Lækkert outfit, søde. Bukserne er så fine :D
Tak :) jeg vil dog gerne have nogle nye..
Åh jeg er så enig. Ikke destomindre har jeg nærmest været all Black de sidste par dage…
Og mht ny jeans, godt det snart er jul..
Jeg har heldigvis haft lidt flere farver igang, men så er vi ovre i de hvide og grå, men det er jo lige ikke ligefrem dem som liver det hele op..
Jeg kan også sagtens mærke at det mørkere vejr, giver lyst til mørkere tøj – så prøver at implementere lidt lysere farver fra nu af :) Er desuden vild med dit look søde Ida og især din bluse/top er så flot :)
Jeg prøver også, men det er svært :(
Tak Julie :)
Hvor er det bare et fint outfit søde. Elsker bukserne!
Tak , jeg er ellers ved at være lidt træt af dem :(