Outfit 2015 #23

PopCph PopCph.Year lysten til at hoppe i de mere lyse farver kommer ligeså stille snigende, ligesom lyset fra himlen.
Bukserne fra Redoute-Creation har ligget gemt i skabet længe. Det er trist og jeg indser det hvergang jeg tager dem på og overbeviser mig selv om, at der ikke skal gå så lang tid, til de kommer i brug igen – Kender I det? Men nu er de lagt frem, så jeg kan se dem, når dagens outfit skal findes.
Det samme er det nok med trøjen fra POPCPH. Ærmerne er af bomuld og front og bag er i silke, hvilket gør den lidt uhandi til tider..

Outfitten er fra i lørdags, hvor dagen mest stod på ren afslapning og faktisk en god omgang oprydning i de kasser jeg havde med tøj på loftet. startede med 6 (over proppede) kasser og endte med 2 fyldte kasser, 3 store poser kom i en Røde Kors container og en stor sort sæk røg direkte til skrald – hvem sagde lige at jeg var stolt af mig selv? :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

6 kommentarer

  1. Er dybt forelsket i den bluse :-)
    Haha hvor sjovt jeg brugte også noget af min weekend på at få ryddet op og ud i både mit og Julies tøj..

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.