
| Top Color Block | Jeans H&M | Ballerinaer Geox | Armbånd Hermès | Ur Michael Kors |
Dagens fra søndag i sidste weekend, hvor jeg var hjemme hos mine forældre fra lørdag til søndag.
Vejrudsigten havde lovet lidt overskuet og regn, men vejret var simpelthen så lækkert om lørdagen. Jeg havde derfor taget en liggestol frem og lå ude i deres have det meste af tiden. Dog lidt afbrudt af deres naboer, der er igang med at få bygget et udehus, så der var en del snak over hækken, idet der skal placeres et vindue mellem deres terasser (det er rækkehuse), idet mine forældre ellers vil miste en hel del lys.
Og søndagen som også var tiltænkt sol og sommer, blev skiftet ud med overskyet og vind :( Jeg havde derfor skiftet bikinien ud med langebukser og min t-shirt fra Color Block – er så fascineret over at vejret kan skifte så meget på så kort tid. Synes at det er så vildt og man kan slet ingenting gøre ved det. – Ikke andet end bare observere.
Idag starter ny dag og vi er allerede gået ind i sommerferie perioden på mit arbejde. ligefor at komme tilbage til vejret – hvad sker der??? Jeg har selv altid ferie i uge 30 og der plejer der altså at være sol, sommer og over 30 grader i solen. Men frugter da lidt at jeg skal have flyverdragten frem, hvis jeg vil ligge ude… :(
Kan I huske hvad I lavede sidste weekend og er I også så småt ved at tage hul på sommerferien på arbejdet?
Wauw hvor er du flot i blå Ida. Mere af det!
Og don’t even get me started on the weather. Jeg er SÅ træt af det!!
Tak Line :) Ja hvad sker der lige for det vejr??? :-/
Du ser fantatisk ud :) Den blå farve er så god til dig.
Og er så misundelig på dit armbånd.
/ Liselotte
Tak Liselotte :)
Hihi det armbånd hænger også på min 24-7 :)
Lækker farve på blusen, er helt vild med sådan en eletric blue !
Knus!
Tak Mary. Jeg er også selv rigtig glad for den :)
Er helt vild med dit ur. Og jeg vil også gerne vide, hvad der sker for vejret!!
Tak Sanne :)
Ja også mig!! :)
Din top er så fin :-)
Tak :)
Du er rigtig smuk i blå :D
Hihi du sød – tak :)
Det ur er bare så lækkert og den blå farve er vildt god til det :-).
Jeg går på ferie på torsdag og det ser jeg meget frem til og så håber jeg lige på, at sommervejret kommer der ;-)
Tak sødeste Katrine :)
Det lyder lækkert med ferie og ja kom sommer KOOOOOOOM!!
Such a cute top. I love the colour and print.
Thank you Sherin :)
Du ser rigtig godt ud søde ida <3
Tak Karina :)
Blå klær dig virkelig godt!!
/Chau
Tak Chau :)
Lækker blå farve, den bliver man glad i låget af :)
Hihi ja du har helt ret :)