Visiting Lund – What to do?

Visiting LundJeg skal bruge jeres hjælp. En veninde og jeg har planlagt en hyggevenindetur til Lund om nogle måneder og vi er allerede nu begyndt at gå i tænkeboks, vedr. hvad vi skal se. Vi har købt en overnatning med morgenmad og skal bare afsted og slappe af og nyde hinandens selskab.
Men her kommer problematikken.. Ingen af os har nogensinde været i Lund før, hvilket resultere i at vi begge er total blanke vedr. hvor vi skal spise froksot, aftensmad, shoppe, drikke kaffe, hvilke seværdigheder vi skal se – kort sagt vi tager imod alle de anbefalinger vi kan få.

Så hvis nogle af jer har været i Lund og/eller kender til byen, så kom meget gerne med alle de anbefalinger I har, samt tips og tricks :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

6 kommentarer

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.