Jeg skal bruge jeres hjælp. En veninde og jeg har planlagt en hyggevenindetur til Lund om nogle måneder og vi er allerede nu begyndt at gå i tænkeboks, vedr. hvad vi skal se. Vi har købt en overnatning med morgenmad og skal bare afsted og slappe af og nyde hinandens selskab.
Men her kommer problematikken.. Ingen af os har nogensinde været i Lund før, hvilket resultere i at vi begge er total blanke vedr. hvor vi skal spise froksot, aftensmad, shoppe, drikke kaffe, hvilke seværdigheder vi skal se – kort sagt vi tager imod alle de anbefalinger vi kan få.
Så hvis nogle af jer har været i Lund og/eller kender til byen, så kom meget gerne med alle de anbefalinger I har, samt tips og tricks :)
Lyder rigtig hyggeligt smukke ;)
Har heller aldrig været der, så kan desværre ikke hjælpe med tips.
Ja vi glæder os også :)
Der er super hyggeligt, så I kan godt glæde jer :-) Jeg har været der mange gange efterhånden. Der er ret småt, så bare gå op og ned ad gågaderne. Der er mange hyggelige butikker og spisesteder. Denne butik er et hit hos mig: http://houseofpalladium.se/
Ih det lyder dejligt. Og uha ja den butik er da alt for din. Den må vi finde :)
Har hverken tips eller tricks – men det lyder helt afsindigt hyggeligt.
Ja vi glæder os også meget :)