Der er ved at være gået jul i den, hjemme hos mig. Særligt mit spisebord er blevet pyntet med lidt nyt og hyggeligt :)
Rudolf som jeg viste her er som sagt fra Rikki Tikki. En hjemmeside som helt klart fortjener et besøg værd, hvis I ikke allerede kender til den. De har alle de rigtige brandt og produkter.
Rudolf er taget i brug og tændes hver morgen, mens jeg sidder og hygger med morgenkaffen. Og så er han i godt selskab af Medusa-Copenhagens nye juleophæng som står på mit bord, idet jeg ikke har noget juletræ. Snemænds parret, Elfi & Eluf er en af Trip Traps nyheder. Sidste år faldt jeg pladask for Fini og Fry, men nåede aldrig at få dem købt inden julen var ovre, så det er dejligt at Elfi og Eluf har fundet vejen frem til matriklen i år – og de hygger sig sammen med Rudolf og de små juleophæng :)
De sidste og nok også dem, som jeg er aller aller mest glad for, er elefanterne Rudolph og Tree of Love Red fra Elephant-Parade. De står lige ved siden af de andre, men lagt nok fra, at de ikke er med på øverste billede. Men de skal helt klart nævnet, jeg var nemlig solgt ved første øjekast. Jeg er vild med dem alle, men de to der står på matriklen vandt et eller andet helt særligt i mit hjerte :) De findes faktisk også i juleophæng og alle deres jule elefanter er at finde her :)
‘
Er I også kommet igang med juleriet derhjemme?
‘
‘
‘
*** Indlægget er sponsoreret på den måde, at tingene er modtaget som gave, men holdninger og ord er mine egne ***
Hvor er de elefanter fine…
Her er der også gang i juleriet – har dog endnu ikke nået at finde den kasse med julepynt frem, mon ikke det kommer lige så stille i weekenden.
Årh hvor hyggeligt <3
Ja :)
Hvor hyggeligt. Glædelig 1. december søde :-)
Tak og i lige måde :)
Hvor er de elefanter fine…
Her er der også gang i juleriet – har dog endnu ikke nået at finde den kasse med julepynt frem, mon ikke det kommer lige så stille i weekenden.
Ja jeg er så glad for dem :)