Lidt nyt øjenbryn lir

elf eyebrow kitELF eyebrow kitEyebrow Kit Small Angled Brush Eyebrow Lifter & Filler Eyelash & Brow Wand

De fleste kender nok mærket E.L.F. Jeg stødte selv på mærket for første gang tilbage i 2010, hvor jeg købte 18 forskellige ting (jep jeg kunne lige finde min ordre i mit mail-arkiv). Husker at jeg næsten ikke kunne holde mig tilbage, da deres priser er så billige – alt ryger bare i kurven. Særligt deres neglelakker var et hit. Sidenhen er deres sortiment blevet større og de er gået fra at være ren online UK handel, til også at have sælgerer i Danmark.
Det er for mig, ved at være et godt stykke tid siden, at jeg sidst har prøvet nogle af deres produkter, så da jeg blev spurgt om jeg kunne være interesseret i at prøve lidt selvvalgt fra mærket, kunne jeg ikke holde mig igen.
Jeg vidste at jeg manglede et øjenbrynkit til hverdagen, og gik derfor målrettet mod det.
Lige siden jeg startede med at markere mine øjenbryn sidste sommer, har det været en fast del af min morgen rutine. Det er helt utrolig så meget, så lidt kan gøre. Dog skal man lige være opmærksom på noget af det aller vigtigste, nemlig at man finder en farve som er noget lig ens egen øjenbrynsfarve – eller noget mørkerer (særligt hvis ens øjenbryn er meget lyse).

Farver I også jeres bryn op og hvis ja, hvilket brand bruger I?

Billede123

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 kommentarer

  1. Nu har jeg heldigvis ret mørke bryn og vipper fra naturens side, så det er sjældent jeg gør så meget ved mine bryn. Andet end de bliver vokset og plukket cirka hver anden måned.

    Må være ærlig og sige at jeg ikke kender e.l.f, men det lyder da som noget der skal tjekkes ret så meget ud.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.