Outfit 2016 #27

gucci soho diske bag black| Bukser Vero Moda | Tee Stig P | Jakke Only | Ballerinaer Geox | Taske Gucci |

Outfit fra denne uge, hvor jeg har været i sommerhus med mine forældre, lillebror, hans kæreste og min niece.
Jeg var der fra søndag til torsdag og først onsdag begyndte solen at komme frem (typisk!). I starten af ugen var jeg godt nok inde og kigge på diverse afbudsrejser mange gange. Særligt Spies har haft nogle virkelig fristende destinationer, hvor både prisen og hotellerne er tiltalende. Jeg har ihvertfald drømt mig ned til varmen mange gange i den forgangende uge, liggende på en strand eller ved poolen og bare nyde varmen og slappe helt af.
Nu er det dog ikke fordi at jeg ikke har slappet af i mine forældres sommerhus, for det gør jeg bestemt, men det er jo bare ikke helt det samme som at være nede i varmen.

Outfittet på billedet afspejler derfor meget godt vejret i Danmark – Lange bukser og jakke. Derudover har min nye taske fra Gucci hængt på mig. Ingen tvivl om at det har været et godt køb – et køb jeg burde have gjort fra flere måneder siden.
Jeg starter på arbejde igen i morgen. Typisk nu vejret bliver rigtig strandvejr. Hmm..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 kommentarer

  1. Det gode vejr skulle slutte mandag/tirsdag, så det er vist kun en enkelt dag, du går glip af :-) Det har i hvert fald været perfekt vejr i weekenden :-)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.