/// Indlægget er lavet i samarbejde med Vivag ///
Det er sommer og festival sæsonen er startet.
Jeg har aldrig selv været på en festival. Jeg lytter mig til, at Grønkoncert i hvert fald ikke tæller.
En af grundende til, at jeg ikke har været på festival er blandt andet, at jeg er så dårlig til alt det uhygiejniske der hører med!
Men det er heldigvis noget, som jeg nu skal bekymre mig mindre om, hvis jeg en dag kommer af sted. Jeg har nemlig stødt på Vivag®.
Kender i Vivag®?
Vivag® er en serie af intimplejeprodukter, som er tilpasset til den intime zone, idet at de har en lav pH-værdi på cirka 4. Hvilket betyder at produkterne er tilpasset til den intime zone. Herudover indeholder produkterne også mælkesyre, hvilket er med til at bevare den naturlige balance. Produkterne er milde og skånsomme og alle uden parabener, favestoffer og parfume. Og så er Vivag® også med i Astma-Allergi Danmark, hvilket er en guide til at minimere risikoen for udvikling af kontaktallergi.
Og deres intimservietterne kommer i en lille pose og er derfor perfekte til tasken til sommerens festivaler 😊
Har du en festival i ærmet og ønsker at have styr på det hygiejniske, så har du mulighed for at vinde:
5 pakker af Vivag® intimservietter
3 Vivag® intimsæbe
For at deltage i min give-away skal I:
1. Lig en kommentar, og fortæl mig, hvilken festival du skal på. Skal du ikke på festival, må du gerne deltage alligevel 😊
2. Være fast læser af min blog ved at følge den på Bloglovin her. Giv meget gerne indlægget et lille hjerte, hvis I har lyst og / eller følg mig på facebook og instagram.
Konkurrencen kører også på min instagrams profil ida.theodora. Så deltager I også der, er der dobbelt op på vinder chancer 😊
Konkurrencen slutter på søndag d. 8. juli 2018 kl. 20, hvor der efterfølgende trækkes en heldig vinder 😊
Konkurrencen er slut og et stort tillykke til @nannahasfeldt der deltog på min Instagram profil 😊
Jeg skal ikke på festival, og har heller aldrig prøvet det af samme årsag, som du nævner. Ulækre toiletter er bare ikke sagen for mig
KH Anne W.
Jeg har brugt Vivag siden jeg var teenager, det er den eneste sæbe der dur til mine private dele.Jeg har lige været på Tinderbox, og skal ikke andre festivaller, men servietterne ville jeg gerne have med på ferie, vi skal nemlig køre sydpå, og der ville det være rart med en opfriskning
Bruger altid Vivag :) Så det ville være perfekt!
Vi skal afsted for første gang på Langelandsfestival.
Jeg har brugt vivag i rigtig mange år det vil jeg ikke undvæte .så håber heldet er med mig
Det vil være fantastisk at vinde.
Jeg skal ikke på festival – men ældste datter er på Roskilde
Jeg håber stadig at få en billet til en udsolgt Smukfest, og Vivagén må meget gerne komme med mig;-)
Skal desværre ikke på festival i år :-)
jeg skal desværre ikke på nogen festival i år
Skal ikke på festival men vil gerne vinde alligevel:)
Jeg har ikke flere festivaller i år. Jeg var på Heartland og det var helt fantastisk – og faktisk ret så hygiejnisk med bad, relativt fine toiletter og så selvfølgelig den almene telt-hygiejne…
Jeg har ingen erfaringer med Vivag, men det lyder spændende at de kan være med til at skabe (genskabe?) balancen i underlivet, da jeg i perioder bøvler lidt med sådanne problematikker.
Jeg skal ikke på festival (har engang prøvet Roskilde – men bryder mig ikke om så mange mennesker samlet på et sted) men min ældste skal afsted på Vilde vulkaner (en musik festival for SFO’er)
Springer over festival.
Men vil meget gerne vinde den fine præmie.
Min datter, og jeg, bruger nemlig Vivag produkterne.
Jeg har vaeret afhaengig af produkterne fra Vivag siden min graviditet. Og I år stood den på Jelling Musikfestival tilbage I maj og Grøn Koncert her i Julia. Og så drømme jeg om en endagsbillet til Smukfest I naeste måned. Hep hep!
Jeg har først for nyligt fået øjnene op for Vivag (læs: for omkring et år siden) og hvor ville jeg dog ønske, at jeg havde kendt til det noget før – servietterne er seriøst lifesavers i min optik(!) Jeg er lige kommet hjem fra Roskilde Festival, og i år var jeg afsted uden servietterne, da de simpelthen var udsolgt i samtlige butikker?! Jeg ville KNUS-elske at få smidt sådan RØVlækker kasse min vej – om end så skal jeg i hvert fald selv ud og ha’ fyldt mit lager op – just in case, de er pist væk igen(!!!) haha :)
– Gry