3. advent 2020 give away – Vind en lækker juleæske fra The Body Shop

Vind juleæske fra The Body Shop

Tredje advent og hermed blot blot 11 dage til juleaften 🎅🏻🎄 Og det betyder også, at tredje låge i min trejde konkurrence skal åbnes 😊

Bag tredje låge gemmer der sig nogle lækre produkter fra The Body Shop. Et brand som laver ren naturlige, nærende og æstetiske produkter og kan have god samvittighed hele vejen igennem. Deres ingredienserne er baseret på ren naturlighed og etik. De er gode for os mennesker og planeten. Herudover er The Body Shops produkter vegetariske og brandet er imod skønhedsbranchens forsøg på dyr. – noget jeg selv elsker ved The Body Shop 💕

Selve brandet The Body Shop, er et globalt anerkendt brand indenfor skønhed og kosmetik. Det blev grundlagt at Anita Roddick tilbage i 1976 i Brighton, England. Og i dag findes der over 3.000 The Body Shop-butikker i mere end 70 lande.

Som skrevet tidligere, så er The Body Shop imod skønhedsbranchens forsøg på dyr. De er faktisk gået så langt, at de sammen med Cruelty Free International, har lanceret dyrerettighedskampagnen Forever Against Animal Testing, og har indsamlet mere end 8,3 millioner underskrifter for et globalt forbud mod dyreforsøg ❤️. Deres hensigt er at indføre et globalt forbud mod dyreforsøg, hvilket inkluderer de lande, der i øjeblikket mangler lovgivning om dyreforsøg for kosmetiske produkter og ingredienser.

Men nu nok om selve The Body Shop. Nu skal det handle om det, som trejde låge i advents konkurrencen omhandler og det som I har mulighed for at vinde 🤩. I har nemlig mulighed for at vinde The Body Shops egen Nourishing Shea ultimate gift bag.

En pakke bestående af seks lækre produkter fra The Body Shops Nourishing Shea Ultimat serie, hvilket er perfekt til dem med tør hud og tørt hår ✨. Og så kommer den i en fin makeuptaske og indeholder: 
  • Shea Shower Cream 250ml
  • Shea Body Scrub 250ml
  • Shea Body Butter 200ml
  • Shea Hand Cream 30ml
  • Shea Shampoo 250ml
  • Shea Conditioner 250ml

Et udvalg af lækre fugtgivende og plejende produkter. De er alle beriget med håndlavet Community Fair Trade sheasmør.
En julepakke til en værdi af 435 kroner 😊

For at deltage i min give-away skal I:

  1. Lig en kommentar, og del gerne dit yndlings kropspleje produkt 😊
  2. Være fast læser af min blog ved at følge den på Bloglovin her. Giv meget gerne indlægget et lille hjerte, hvis I har lyst og / eller følg mig på facebook og instagram.Konkurrencen kører også på min instagrams profil ida.theodora. Så deltager I også der, er der dobbelt op på vinder chancer 😊
    Konkurrencen slutter på søndag d. 20. december 2020 kl. 20, hvor der efterfølgende trækkes en heldig vinder 😊
    Konkurrencen er slut og et stort tillykke til Merethe, som er den heldige vinder 😊 Jeg har sendt dig en mail 😊

Vind juleæske fra The Body Shop

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

15 kommentarer

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.