Endnu et dagens. Denne gang fra i torsdag. Igen blev det taget foran den smukke blomster port, der er hjemme på min gade. Synes at den er så smuk, så smuk, og sådan en vil jeg da også have en dag, når jeg flytter i hus.
Jeg var i top fra Soaked in Luxury, som jeg har købt på Boozt, og bukser fra WonHundred. Min veninde sagde at jeg var så mørk så mørk i tøjet, men hva.. synes at det ser fint ud :)
Jeg har haft så rar en weekend. Den startede med at køre i sommerhus lørdag morgen kl. 10 og om aften stod den på hygge med nogle venner. Og søndag.. wauw sikke et smukt vejr at stå op til. Der var39 grader på taressen allerede kl 9.30, så der er vist ingen tvivl om, hvor jeg opholdte mig det meste af søndagen, inden turen gik hjem mod matriklen igen.
Har I også haft en dejlig weekend?

Ej, du er da ikke for mørk – den top er virkelig fin :-)
Tak Charlie :) Synes også selv at den er så fin :)
Fine billeder :) Er også vild med blomsterne, gid man havde sådan nogle ude foran sin dør!
Ja er det ikke bare fint :) Det vil jeg også have :)
Det er så hyggeligt du bare lige kan tage i sommerhus når du vil :) Fin top i øvrigt. Jeg brugte min weekend på Nibe Festival, så er stadig godt brugt idag :p
Ja det er bare så dejligt. Elsker virkelig at komme derop og bare slappe af :)
Det lyder også hyggeligt med en festivals weekend :)
Du ser dejlig ud og slet ikke for mørk :)
Tak Lise :)
The jeans look so good. I’ve heard amazing things about Won Hundred, but I don’t think you can buy it here!
Wonhundred is so good. You will love it, if you got it over with you :)
Det er ikke spor for mørkt :)
Lyder som om du havde en skøn weekend.
Ja det var simpelthen så rar en weekend :)
Du ser fin ud og jeg synes i hvert fald ikke du er for mørk i tøjet ;)
Tak :) Nej synes også selv at toppen gør outfittet meget lyst :)
så flot baggrund! og dejligt for dig du bare kan tage i sommerhuset!
Tak Anna :) Ja er det ikke bare skønt :)
Synes du ser super godt ud – er vild med toppen!:) Vejret har bare været skønt HELE weekenden, så det har vi STORNYDT med masser af udendørsaktiviter: Legepladsen, havehygge, aftensmad ude, strandhygge, på udendørsmuseer… Skønt!:)
Rigtig dejlig start på ugen til dig:)
Tak Sussi :) Vejret var jo så skønt i går :) Og sikke mange hyggelige ting du også lavede :)
Sådan en port vil jeg også have :D Elsker sådan nogle romantiske detaljer, også derfor jeg er glad for at bo i lejlighed med stuk :) Du ser super fin ud :)
Ja er det ikke bare fint :D
Jeg er helt vild med din bluse, den er simpelthen så fin. :)
Årh tak Nicoline <3
Hvor ser du fin ud :-)
Tak Karina :)
Det er også et godt sted at få taget billeder :-) Du er pæn i mørkt tøj, og det har jeg også altid selv på, næsten ;-) Det lyder rart :-) Som du ved, havde jeg også en meget dejlig weekend :-)
Tak søde :)
Ja din weekend lyder jo så skøn :)
Du ser jo som altid dejlig ud!
Er det udenfor din hoveddør der er sådan nogle fine blomster?
Jeg har bare slappet af i weekenden og nydt det gode vejr. Helt perfekt. Flere af den slags weekender, tak :-)
Nej ikke foran min, men lige nogle hoveddører nede af gaden :)
Det lyder også som en skøn weekend :)