Jeg er ved at blive rigtig træt af vinteren, kulden og mørket. Savner virkelig sommeren meget og er begyndt lidt at tænke om jeg ikke skal tage en lille uge sydpå, hvor formålet er ingenting og afslapning. Men indtil da, så kan jeg jo sagtens kigge lidt på, hvad jeg gerne vil iføre mig i overgagen mellem vinter og sommer. Og det ville slet ikke genere mig, hvis det var dette outfit.
Har altid været fan af jeans og skjorte looket. Og med en lækker læderjakke og smuk taste, gør det outfitten pænt og klassisk, men med et par All Stars, giver det et twist og det klassiske bliver mere afdæmpet.
Saver I også sommer og sol, lige så meget som mig, eller har I vendet jer til kulden?
Husk min give away om et lækkert cover til mobilen. I kan finde den her :)
Jeg elsker vinter, men kan i ny og næ godt drømme mig væk til majsolens varme.. Dette forår tror jeg også jeg vil have mig et par lyse jeans – jeg er nemlig også vild med jeans og skjorte-looket!
Lyse jeans og skjorte er jo så pænt sammen :)
Sikke et fedt outfit! :)
Men ja, en uge syd på ville da ikke skade ;)
Jeg er ikke så træt af vinteren. Ved jo, at det meget snart vender. Så det går nok! :)
Ja det trøster jeg mig også ved, at det snart vender, men men men det måtte gerne vende nu :)
pæææænt outfit :)
Synes jeg også :)
Det outfit er så fint! Det vil jeg have på også!!
Også mig :)
Super fint outfit. Hvor er bukserne fra? Jeg kommer også til at tænke på sol. Du mangler bare et par solbriller på den collage…så er det rigtig sommer :)
Bukserne er fra HM til den lette sum af 170 kroner ;)
Det er da rigtig, jeg mangler solbriller! :)
Jeg bilder mig ind, at det er forår når jeg er indendørs, for solen kigger så fint ind gennem vinduerne og jeg har tulipaner i vaser :-) … MEN så kommer jeg ud af døren – i alt for kold læderjakke og ‘tynde’ sneakers – og FRYYYYYSER… Ih, jeg kan godt forstå du overvejer en rejse, Ida! Jeg trænger også til forår! :-)
Lige præcis, vejret ser så lækkert ud, når man sidder indendøre. Det snyder gør det ;)
Det outfit ville jeg hellere end gerne have på. Det er virkelig lækkert og lige mig.
Jeg savner også bare sommeren. Orker ikke den her kulde mere nu :-)
Nej lige præcis, heller ikke jeg. Jeg vil så gerne have sommer nu tak!! :)
Jeg savner virkelig sommeren helt vildt i år, normalt syntes jeg ikke vinteren er så lang, kold og kedelig som i år :-( Jeg er også stor fan af jeans og skjorte, det er lige mig :-)
/Camilla
Jeg synes også at vinteren er utrolig lang i år :( Skjorter og jeans fungerer altid :)
Åh, det ville være så lækkert med en uge sydpå. Det kunne jeg virkelig også godt trænge til. Synes alle omkring mig rejser væk til varme steder lige for tiden…
Looket er virkelig lækkert, jeg ville ikke tøve et sekund med at hoppe i det. Og så lugter det da lidt af forår ;-)
Årh gid jeg var en af dem!
Ja det var nemlig også det jeg tænkte og trænger til – kom forår tak :)
Det er virkelig også et lækkert hverdagslook Ida :)
Jeg håber du er blevet frisk!
Hvor er du sød Ida, ja tak jeg har fået det bedre :)
Jeg har det egentlig ok med vinter… og når der er sol og frost er det hel fint – men i slutningen af marts…. er jeg som tegel klar til forår :)
Jeg har klar nu! Jeg kan mærke at jeg er virkelig træt af det :(
Lækkert outfit :-)
Jeg synes, det er så koldt og kunne sagtens bruge en uge sydpå.
Også mig! Jeg kunne tage afsted med det samme :)