Dagens 02052013

Dagens fra i torsdag, hvor jeg var til Aussie event med min veninde på Flæstetorvet, mere om det senere.
Solen var fremme og jeg var hoppet i min læderjakke fra Storm og Marie, jeans fra Dr. Denim, halstørklæde fra Designers Remix og mine elskede støvletter fra Betty London købt hos Spartoo, elsker at det ikke længere er nødvendigt med store støvler og lige om lidt er det jo ballerina vejr :)

Idag skal vejret nydes, da min mor spurgte om vi ikke skulle tage på en lille cykeltur ud til Nordhavn og lave en lille picnic kurv :) – Opdaterer med billeder på Instagram, hvor jeg hedder Diddaida :)

Har I nogle dejlige planer for dagen?

Husk min give away, vedr  Olivias tryllesalve– find den her :)

 

*** Sponsoreret indlæg ***

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

14 kommentarer

  1. Ida / Fashionlab

    Det lyder virkelig som en god ide at bruge sin søndag på den måde Ida :) Jeg er halv-syg, men er desværre nødt til at mødes med min læsegruppe om nogle timer, da vi skal aflevere opgave i statistik i morgen.

    Og hvor er det dejligt med outfit billeder taget i solen :)

  2. Det lyder fantastisk hyggeligt med en picnic! Jeg har været ude og i det gode vejr, Guldklumpen har løbet og leget, og fået græs-knæ så nu er det sommer :-)

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.