Jeg har tidligere fortalt om min begejstring for det økologiske mærke Benecos. Blandt andet her, hvor jeg skrev om deres håndcreme, som jeg virkelig har været glad for og har allerede investeret i en ny.
Mærket er ret nyt for mig, men jeg må indrømme at jeg er så positiv og meget hurtigt er blevet fan af det. Så da jeg er ved at løbetør for min nuværende concealer, ville det jo være på sin plads, at prøve en af deres concealer, som skulle være rigtig godt til de mørke rander under øjnene.
Og det må man sige at den er. Jeg synes virkerlig at den er effektiv. Og derudover, så er det en super fin og let dagcreme med farve, hvis den lige blandes med lidt dagcreme. Og så passer den helt perfekt til tasken.
Den har en pris af 79 kroner, hvilket jeg synes er super fint.
Husk min give away, hvor I har mulighed for at vinde for 500 kr. hos lagersalg.nu – find den her :)
Den må jeg prøve! Den lyder god, og så især til den pris! :)
Jeg kan rigtig godt lide den og den dækker rigtig godt :)
Dejligt indlæg! Er netop på udkig efter en god concealer! Måske jeg skulle prøve den!
– Maria
Den kan ihvertfald anbefales :)
Åh leder faktisk efter en ny concealer – måske man skulle give den fætter et forsøg :-D
Den kan virkelig anbefales, så ud og køb ;)
Kender ikke mærket, men det lyder da absolut lovende. :)
Jeg har lidt forskellige derfra. Særligt deres håndcreme er bare noget så god og så koster den kun 30 kroner – ren win win :)
Jeg kender slet ikke mærket :) Men den lyder vildt god, og især til den pris. Fedt med en anmeldelse, det kunne være man skulle prøve den :D
God påske søde Ida!
Knus Louise Lykke
http://www.allthingsglitters.blogspot.dk
Den kan virkelig anbefales :)
Den må jeg virkelig af prøve, den lyder god!
knus!
Det er et utrolig godt mærke. Så en masse positiv anmeldelse herfra :)