Favorit hår olie fra Agadir Argan

Kender I det, når I løber tør af jeres olie til håret? Jeg bruger olie til mit hår hver dag.

Da jeg løb tør for olie i forrige uge, tænkte jeg at det kunne være godt at prøve en ny variant. Jeg har tidligere hørt rigtig godt om mærket Agadir Argan, hvis olie indeholder vitamin E og giver håret en lækker glans. Derudover skulle olien også reparerer, blødgør og styrker tørt, sprødt, kruset og udslidt hår, hvilket er helt genialt og særligt her om sommeren, når ens hår kan blive meget skadet af solen.

Den findes hos Cocopanda lige her hvor den lige nu er på tilbud til 319 kroner, hvor normal prisen er 403 kroner.

Kender I Agadir Argan, eller hvilken olie bruger I til håret?

 Husk min give away, hvor I har mulighed for at vinde Hyaluron-filler concentrate fra Eucerin  – find den her :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 kommentarer

  1. Helle Andersen

    Nej det mærke kender jeg ikke, men jeg er stor fan og nærmest afhængig af moroccanoil. Og nok lidt bange for at skifte mærke, men så er det jo godt at du kan komme med nogle anbefalinger.

    • Jeg har også prøvet moroccanoil og synes også at den er god, men jeg kan godt lide at prøve noget forskelligt, da jeg tænker at moroccanoil sælger mest på navnet. Denne er ihvertfald rigtig god :)

  2. Tine

    Jeg bruger ren koldpresset Argan olie fra Urtegården udvundet af økologiske arganfrø. Bruger jeg også på huden. 99,- for 100 ml-

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.