Trøjen som nok er den som kommer til at holde mig varm de fleste dage til vinter er min nye strik fra Ralph Lauren. Jeg har længe været vild med slangestrik og ønsket mig en blå fra Ralph Lauren. Så da mine forældre spottede en, da de var i USA, var de søde at købe den med hjem til mig. Jeg ville nok helst have en i V-hals, men synes at den runde også er super fin.
Den er simpelthen bare så perfekt og jeg har faktisk allerede har den på, selvom den stadig er lidt for varm. Den eneste ulempe er bare, at nu drømmer jeg også om en i råhvid og tænker også at en gul kan være rigtig fin.
Kan I lide den og er I også vilde med slangestrik?
Husk min give away, hvor I har mulighed for at vinde en lækker pakke af Doves mest populære hudplejeprodukter – find den her :)
Hvor er den flot og så er jeg helt vild med farven – den klæder dig vildt godt :-). Skal også have anskaffet mig nogle flere striks her til efteråret/vinteren. Synes godt nok, at der er helt forbandet koldt og lige før man skal have vanter og hat på!
Tak Katrine, jeg er også virkelig glad for den :)
Mht vanter, så tog jeg mine i brug allerede i sidste uge..
Smukke smukke dig :D
hvor ser du bare godt ud!
HIhi tak :)
Den er virkelig flot. Bukserne er også fine, hvor er de fra? :)
// Charlotte
Tak Charlotte.
Bukserne er fra Five units. De er så lækre at have på :)
Hvor ser du fantastisk ud :D <3
/ Liselotte
Hihi tak Liselotte :)
Den ser så lækker ud og farven klæder dig rigtig godt, men kan godt forstå du gerne vil have flere :)
Tak Vipse. Ja det er og bliver en ren afhængighed ;)
Den er såååå fin…. Og jeg er vild med farven.
Tror dog også en råhvid er nødt til at bo hos dig :-)
Hihi ja det tror jeg du har helt ret i :D
Den er så fin :-) Jeg har købt helt den samme model, bare i hvid/råhvid i USA :-) Tror faktisk jeg valgte den farve, fordi logoet har den mest neutrale farve. Synes det er lidt træls, de ikke lader dem matche :-) Sjovt at du kalder dem slangestrik :-) Det har jeg aldrig hørt før. Jeg har altid kaldt dem kabel strik :-)
Årh snyd!! Den vil jeg så gerne have. Jeg vil bare have en V-hals denne gang.
Hihi det hedder også Kabel strik, jeg vidste det bare ikke som lille og så kom slangestrik og det har bare hængt ved siden :)
Jeg er ret tilfreds med, at den er med rund hals :-) Men du kan finde dem hos Zalando. Godt nok til 1.045kr. But still.. Så er det godt, der lige er gået løn ind :-) Skægt, nu vil jeg altid tænke på slanger, når jeg ser kabel strik, haha :-)
Synes ikke at 1.045 kr lyder så galt :) – Tak for tip :D
Hihi det ligner slanger som snoer sig ;)
That jumper looks so beautiful and warm!
Thanks Sherin :)
Den er bare så flot til dig! :-)
Tak søde Stine :)