Tænkt at vi allerede skal skrive oktober måned på papiret. Jeg synes virkelig at tiden går stærkt i disse dage.
Dagens tilbage fra lørdag den 20 september, som altså er det samme som dette outfit. Her har jeg bare overtøj på. Jeg kan rigtig godt lige at den lange cardigan også fungerer under min læderjakke. Og så skriger sættet bare IDA! Jeg føler mig ihvertfald rigtig godt tilpasse i det og farverne er lige mig.
Og så lige en lille anmeldelse med på vejen. Jeg var igår inde og se Fasandræberne, som er anden film i bøgerne om Afdeling Q af Jussi Adler-Olsen. Den er virkelig god, skræmmende og Nikolaj Lie Kaas gør det bare godt! Og så skal de makeupartister virkelig have en kæmpe tanker også. De gør det virkelig godt.
Så hvis I skal se den, så glæd jer :)
Hvad synes I om outfittet?
Husk min give away, hvor I har mulighed for at vinde en lækker pakke af Doves mest populære hudplejeprodukter og en tur i biografen med Haribo – find Dove her og Haribo her :)
Så lækkert outfit :-) Jeg har også set filmen, men er lidt skuffet. Den ender ikke helt lige som bogen ..
Tak Stine. Øv jeg synes ellers at den var rigtig god :)
Det er også et super godt look til dig, er vild med det :)
Tak Julie :)
Det outfit er også lige mig. Faktisk havde jeg noget lignende på idag, haha! :D
Hihi skægt :)
Lækkert outfit søde ;)
Tak Karina :)
Så lækkert et outfit… Synes det fungerer super godt til dig…
Tak Trine :)
Rigtig fint look til dig :-)
Jeg vil rigtig gerne se den film :-)
Tak Camilla :)
Den er også virkelig virkelig god, så det synes jeg at du skal :)
Virkelig fint efterårs outfit søde. Jeg er vild med dine bukser, og sammensætningen af læder med noget blødt strik.
Tak Simone, jeg er glad for at du kan lide det og ja læder og strik går virkelig godt i hånd med hinanden :)