Arhh… Kender I det der, når man skal på toilettet og 1-2-3 og blub så ligger mobilen i kummen?? Den fejl lavede jeg i sidste uge. Det er bare dumt! Det kan vist ikke siges på andre måder..
Dagen efter står jeg derfor oppe i min telebutik og siger at jeg skal have en ny telefon – ja den gik i stykker og begyndte at leve sit helt eget liv.
Jeg var ret tryg ved min gamle telefon og derfor hurtigt til at sige, at jeg gerne ville have den samme mobil igen – iPhone 5. En af grundende til det var, at jeg rent faktisk var pænt tilfreds med telefonen. Den kunne tage OK billeder og der var pænt med plads på den og så havde jeg mit hjemme-designede cover fra Caseapp, som jeg også var ret glad for – og let´s just face it, et cover er virkelig en nødvendighed for mig – har slet ikke tal på, hvor mange det cover har redet en tur på gulvet. Og ærligt.. jeg var ret hårdhudet og var pænt indstillet på en iPhone 5 igen, men jeg må tilstå at jeg bukkede under da sælgeren kom med argumenterne for en iPhone 6 – batteriet er bedre og kameraet er bedre. Så kan man jo ikke andet end, bukke under.
Så derfor kom jeg ud af døren med en ny telefon – en iPhone 6 som ikke passede til mit gamle Caseapp cover og jeg har derfor bestilt mig et nyt hos Caseapp.
Nu har jeg ret tilfreds med mit sidste, så jeg var derfor kedelig og designede det samme endnu engang.
Men men men… som overskriften rigtig skriver, så er det ikke kun mig, som skal have et nyt cover. CaseApp har nemlig været søde at udlodde at cover til en af mine læsere.
For at deltage i min give-away skal I:
1. Være faste læsere af min blog ved at følge den på Bloglovin her. Giv meget gerne indlægget et lille hjerte, hvis I har lyst og / eller følg mig på facebook.
2. Lig en kommentar, med din mail, så jeg kan få fat i dig, hvis du er den heldige vinder.
Konkurrencen slutter søndag d. 27. marts kl. 20, hvor der efterfølgende trækkes en vinder :)
Konkurrencen er slut og stort tillykke til Dina, som er den heldige vinder :)
Åååhhh nej Ida. Det er en af de dyreste fejl man kan lave og jeg kunne snildt have gjort dig kunsten efter…
Jeg krydser fingre. Har en idé til et cover jeg gerne vil have ført ud i livet og elsker de covers man selv kan designe også selvom der er mange fede på markedet!
Surt! Har heldigvis aldrig tabt min telefon i toilettet, til gengæld har jeg stegt én på komfuret…
Åh håber jeg er heldig! min iphone kunne godt bruge et nyt udseende <3
Det ville være skønt med et nyt cover til mobilen, jeg tabte engang min mobil i en spand vand mens jeg pudsede vinduer, der skete heldigvis ikke noget. :)
Årh, mangle så meget er cover. Har de seneste par dage smidt min telefon utallige gange på gulvet
Ej for pokker jeg er ked af det med din telefon :(
Jeg vil elske at prøve kræfter med at designe et cover :)
Jeg er med ;-)
Lækker præmie. :)
Kunne godt bruge et nyt cover
Jeg har anskaffet mig en iphone 6 for en måned siden og har mirakuløst nok undgået at skade den.. må hellere anskaffe mig et cover inden mit held slipper op
Vil jeg rigtig gerne vinde, da jeg faktisk står og mangler er cover til min mobil :)
Det vil jeg rigtig gerne vinde :)
Sejt!
Det kunne være fedt at designe sit helt eget cover. :-)
Årh stakkels dig smukke. Sikke uheldig du er :/
Vil rigtig gerne deltage i din fine konkurrence. <3
http://www.bysterup.dk
Det er godt nok et smukt cover <3 Har faktisk længe snakket med med veninde om det cover du havde, og det kunne da ikke blive bedre hvis man havde muligheden for at vinde et cover :) #håberjegerheldig #trængergodtnoktiletnytcover #krydserfingre
Har også prøvet det! Not cool at all!
Håber jeg vinder coveret! :)
Ih hvor uheldigt – min har været igennem både fald fra trapper og en tur i en vandpyt, og klarer sig lidt endnu!
Krydser fingre, dit cover er super fint :)
x fingre
Ville ønske jeg ikke havde smidt en telefon i toilettet så mange gange som jeg i virkeligheden har.. Men ville være lækkert at designe sit eget cover i det mindste! Så kan jeg da håbe at jeg kan passe bedre på telefonen haha
Ville blive super glad hvis jeg vandt et cover til min nye telefon.
Lækkert