
| Kjole Black Lily | Cardigan Ralph Lauren | Støvletter Casual Attitude | Ur Michael Kors | Armbånd ByBiehl |
Så siger kalenderen allerede tirsdag igen og så endda uge 11. Må tilstå at jeg synes at tiden går utrolig hurtigt i øjeblikket! Føler slet ikke at jeg kan følge med – jeg husker det som nytårsaften var igår.
Idag har ikke rigtig de store planer, så tænker at jeg bare skal hjem og slappe af og lave lidt nemt mad til i aften.
Kjolen fra Black Lily, så I sidste gang tilbage i januar. Den gang skrev jeg at den sad pænere på mig, end i sommers. Men nu sidder den faktisk endnu pænere, end før og hvor er det bare rart :)
Dog skal man ikke kimse af vejret – det formår da virkelig at have en magt over tilværelsen.. Hold da op hvor kan vi bloggere være uheldige med outfits-billede-skydning. Samtlige af mine billeder var med vinden enten i hovedet eller hvor jeg prøvede at få styr på det. Så I må tage til takke med disse :)
Har I nogle spændende planer for dagen?
Hvor ser du glad ud søde Ida. Ja tiden flyver virkelig bare afsted og på fredag går jeg på 10 dages påskeferie hvilket er ret tiltrængt.
og ja kjolen sidder super godt på dig…
10 dages ferie.. Ih det lyder skønt :)
Jeg kan rigtig godt lide de to billeder her. Du ser så skøn ud :)
De eneste planer jeg har i dag er arbejde og bagefter en omgang spinning.
Tak Isabella :)
Super fin kjole <3
Tak :)
Åh, kender det alt for godt det med vinden og hår i hovedet og flyvende ud til alle sider. Næsten nemmest at sætte det op hver gang :-)
Ja jeg overvejer også opsætning :)
Hvor ser du fin ud :-) Jeg synes også, tiden flyver afsted lige for tiden, må jeg indrømme. Men jeg går heldigvis på ferie på fredag, så de næste par dage må egentlig gerne bare gå hurtigt ;-)
Ferie.. hvor lyder det skønt! :)